Ile trwa regeneracja turbiny?
Mówi się, że uszkodzoną turbosprężarkę samochodową najlepiej jest wymienić na nową. Oczywiście, jest to rozwiązanie najprostsze, ale też najbardziej kosztowne. Warto więc przed podjęciem takiej decyzji, zwrócić się do fachowców, którzy mogą doradzić profesjonalną naprawę tej części. Ile trwa taka regeneracja turbiny?
Naprawa turbiny to złożony proces, którego powodzenie zależy od prawidłowego wykonania szeregu czynności regenerujących. Tylko taka fachowa usługa ma możliwość dać turbosprężarce drugie życie - zwykle jej żywotność przedłuża się wówczas nawet o kilkaset tysięcy kilometrów.
Z kolei to, ile trwa regeneracja turbiny, zależy przede wszystkim od jej rzeczywistego stanu oraz rodzaju usterek, z którymi przyjdzie zmierzyć się mechanikom.
Diagnoza stanu turbiny przed demontażem
Zanim mechanicy przystąpią do demontażu turbosprężarki i rozłożenia jej na mniejsze elementy, wykonują wstępną diagnostykę jej uszkodzeń wraz z czyszczeniem. To może potrwać nawet kilka godzin, ale daje klientowi obraz, z jak poważną usterką ma do czynienia i pozwala oszacować serwisantom czas trwania całego procesu regeneracji.
Przyczyny awarii turbosprężarki
Turbosprężarka może ulec awarii z wielu powodów - między innymi: albo turbina jest w złym stanie technicznym i któryś jej element wymaga naprawy albo kierowca nie do końca dobrze ją użytkował. Tak naprawdę bardzo rzadko zdarza się, żeby turbina w samochodzie była wadliwa, częściej jednak awarie wynikają ze sposobu jazdy kierowców.
Regeneracja turbiny w 48h?
Pomimo tego, że regeneracja turbiny to proces wieloetapowy, najlepsze warsztaty potrafią wykonać go w ciągu 48h od podjazdu samochodu do serwisu. Wszystko to zasługa nie tylko odpowiedniej wiedzy fachowców, ale także profesjonalnych narzędzi, dedykowanych do napraw turbosprężarek.
Zasadniczo, czas trwania regeneracji turbiny zależny jest od tego, ile jej elementów wymaga wymiany i jednocześnie - od dostępności nowych elementów. Bardzo często warsztaty posiadają własne mniejsze lub większe zaplecze magazynowe, w którym trzymają te najczęściej wymieniane części samochodowe. To znacznie skraca czas usług naprawczych i zachęca zadowolonych klientów do ponownej wizyty.